Kosmetyki Naturalne

Delikatne masełko różane

Hej! Zrobiłam parę różnych masełek. Jak zrobić masło do ciała opisałam TUTAJ zapraszam każdego do lektury.

PENTAX Digital Camera
Lubię korzystać z tego co daje natura, a na półkach znalazłam suszone płatki róży. Subtelny, relaksujący kwiatowy zapach idealnie się łączy z gładkim, nawilżającym masełkiem do ciała. Chciałam, żeby akurat to było wyjątkowo delikatne, bezpieczne dla dzieci i osób z wrażliwą cerą lub alergiami. W składzie znajduje się głównie masło shea, dla dodatkowej pielęgnacji i lepszej wchłanialności przez skórę dodałam olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów i olej makadamia.

PENTAX Digital Camera

Jak dodać płatki róży?
Wystarczy zrobić na nich macerat. Ja stawiam na szybki efekt i wolę macerować na ciepło w trakcie przygotowywania masła. Jak to wygląda? Rozpuszczam masło shea i olej kokosowy, dodaję tyle płatków róży żeby były całe zanurzone w oleju i zostawiam w kąpieli wodnej lub piecu pilnując, żeby temperatura nie przekroczyła 80°C chociaż dla lepszych właściwości i wyraźniejszego zapachu odpowiedniejsza będzie temperatura 50-60°C. Wystarczy na 2h, ale można dłużej. Jest to moje drugie podejście do delikatnego masełka różanego, poprzednio macerowałam właśnie do 2 godzin i zapach był bardzo intensywny. Tym razem trzymałam dużo dłużej i jest nieco mniej wyczuwalny. Przyczyną może być też to, że teraz użyłam nierafinowanego masła shea, które ma wyraźny orzechowy zapach i ten zapach zdominował wszystkie inne.

Co dają płatki róży?
Róża nawilża i łagodzi, ma działanie przeciwzapalne, usuwa przebarwienia, oczyszcza. I oczywiście dzięki charakterystycznemu, subtelnemu zapachowi odpręża i poprawia nastrój. 🙂

Pozdrawiam
bosasia <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *