bosasia

O mnie

Cześć!

Jestem Bosa Asia – Mieszkam na Warmii i kocham ten region! Na co dzień zajmuję się rękodziełem oraz prowadzeniem warsztatów w swojej pracowni m. in. warsztaty kosmetyczne, mydlarskie, zielarskie i rękodzielnicze.
Od dziecka kocham naturę i to staram się oddać w moich produktach. Korzystam z materiałów z odzysku (lnu oraz bawełny), które ozdabiam ręcznym haftem i nadaje im nowe, piękne życie. Dodatkowo eksperymentuję z barwieniem roślinami, aby urozmaicić je jeszcze bardziej.

Natomiast poprzez warsztaty staram się pokaz, że da się samodzielnie wykonać wiele produktów codziennego użytku! Od ziół, po kosmetyki i akcesoria.

Dlaczego Bosa Asia?
Bo chodzę boso, a chodzę boso bo lubię i chcę! Już w dzieciństwie tym zarazili mnie rodzice i kiedy mogłam sobie na to pozwolić zdejmowałam buty, aż już ich całkiem nie potrzebowałam.
Razem z rodzicami i bosymi przyjaciółmi tworzymy Stowarzyszenie Warmińskich Chłopów Bosych. Dzięki niemu przybliżamy tę ideę wielu ludziom. Bo naprawdę warto czasem się uwolnić!

Dlaczego właśnie naturalne rękodzieło?
To już w dzieciństwie do mnie przyszło, uwielbiałam wszelkie ręczne robótki. Szyłam lalkom ubranka, robiłam na drutach itd. W końcu poszłam do Liceum Plastycznego gdzie z kolei pokochałam ceramikę. I to właśnie ona zaprowadziła mnie tu, gdzie teraz jestem. Skończyłam kurs rękodzieła artystycznego na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego, co jeszcze bardziej przybliżyło mnie do tego co kocham. A ukończyłam go z dyplomem czeladnika ceramiki.
Próbując otworzyć pracownię ceramiczną natknęłam się na kilka problemów, głownie czasowych, więc w międzyczasie zaczęłam wracać do rękodzieła i to już ze mną zostało. A pracownia ceramiczna powoli zamienia się w krawiecką i warsztatową.

Bosasia